Nie tylko piękna plaża...


W niepogodę lub pogodę proponujemy Państwu szereg miejsc do zwiedzania na Pomorzu. Zarówno pobliska okolica bogata jest w atrakcje i zabytki jak również wiele ciekawych miejsc poza półwyspem wartych jest odwiedzenia.

Jako rdzenni pomorzanie jestesmy gotowi podpowiedzieć Państwu co warto zobaczyć, jaki czas na to przeznaczyć, pomóc w organizacji wycieczek.

 

Władysławowo


Wieża widokowa znajdująca się w centrum Władysławowa posiada dwa tarasy: dolny na wysokości 45 metrów n.p.m. oraz górny (tzw. kula) na wysokości 63 metrów n.p.m.
Na terenie obiektu dostępne są lornetki i lunety pozwalające poznać okolicę z zupełnie innej perspektywy.

 

Ocean Park we Władysławowie. Kolejna atrakcja na wolnym powietrzu. W parku podziwiać można makiety w skali 1:1 fauny mórz i oceanów z całego świata. Będą wieloryby, rekiny, foki i inne morskie stworzenia.

 

OPO "CETNIEWO" jest nowoczesnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym i konferencyjnym położonym w zespole parkowym tuż nad samym morzem.

 

Park Linowy we Władysławowie jest atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

 

Lunapark Sowiński jest bardzo ciekawym miejscem dla rodzin z dziećmi - rozrywki dla najmłodszych z pewnością tutaj nie zabraknie. Największą atrakcją jest jedna z najwyższych kolejek górskich w Polsce. Dla miłośników mocnych wrażeń przygotowano jeszcze kilka ekstremalnych atrakcji. Można również się pośmiać w pałacu śmiechu bądź zawitać do zamku strachu...

 

Port rybacki - budowany w latach 1935 - 38, jeden z największych na Bałtyku.Dysponuje doskonałym zapleczem przetwórczym i chłodniczym dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny.W miesiącach letnich port staje się bazą dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Do rejsów po morzu zaadaptowane są kutry rybackie, którymi można wypłynąć na godzinną wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Amatorzy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów dorsza wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.

 

Aleja Gwiazd Sportu, powstała w 2000 roku we Władysławowie obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo", w sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych.

 

Hallerówka

Letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, budynek z początku XX wieku. Wewnątrz znajduje się stała ekspozycja pamiątek po generale.

 

Okolice


Fokarium w Helu

Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na cyplu helskim. W fokarium znajdują się trzy baseny, w których można obserwować życie bałtyckich fok, a także zwiedzić sale wystawową "Ssaki naszego morza"

 

Latarnia Morska - Muzeum Latarnictwa w Rozewiu

Latarnia nosi imię Stefana Żeromskiego. Jest jednym z miejsc, w którym stale goszczą turyści. Taras widokowy znajduje się na wysokości prawie 80m nad poziomem morza. W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące "Dzieje latarnictwa morskiego". Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, po raz pierwszy światło na latarni zabłysło w 1875 roku.

© 2015. Bakster. Wszystkie prawa zastrzeżone.